Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Adam Baranowski napisał:
Zupełnie nie rozumiem o co gość ma pretensje? Nie raczył porozmawiać z księdzem wcześniej, tylko przychodzi przed samym pogrzebem i jest zdziwiony że ksiądz ma inne obowiązki. To może ja wybiorę się niespodziewanie do Pana "zdziwionego", poproszę go o wykonanie jakiś usługi, a jeśli odmówi to napisze do gazety że odmówił bo pewnie chciał za wykonanie jej jakieś pieniądze, a ja oczywiście chciałem żeby zrobił to za darmo. Ofiary składane księżom przy różnych okazjach umożliwiają im jakiekolwiek funkcjonowanie. Jeśli ktoś uważa że księżom powodzi się za dobrze to możesz złożyć niższą ofiarę, albo przeprosić i powiedzieć że jest w trudnej sytuacji i nie stać cię na żadną ofiarę. Dlaczego nikt się nie dziwi że za godzinę korepetycji trzeba zapłacić 50zł, instruktorowi narciarstwa 60zł/h, lekarzowi za 20min 100zł, hydraulikowi min. 100zł. bilet do kina kosztuje 20zł, na koncert 50-100zł. Następną sprawa jest to że katolicki pogrzeb należy się tylko wierzącym katolikom. Sam nie dawno organizowałem pogrzeb i nie od razu ksiądz się zgodził na katolicki pogrzeb jak się dowiedział że zmarły nie był praktykujący.
Dlaczego umiesz pisać a nie potrafisz nic myśleć ? Więc wysil szare komórki /o ile ich masz / i pomyśl dlaczego "niepraktykujących" /czytaj: nie dających różnego rodzaju datków/ przewielebny księżulek nie chciał uczestniczyć w pogrzebie ? Z odpowiedzią nie będzie miał problemu przedszkolak .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam! Trochę śmieszny artykuł. Z kilku powodów. Po pierszwe: nieby taki rozdział Państwa do Kościoła, i Koścołowi nie można mieszać się w inne sprawy, ale odwrotnie już tak. Po drugie. Pogrzeb to nie usługa pogrzebowa. A tym bardziej Msza święta. I uważam, że z szcunku do zamrłego powinno się to wszsytko inaczej załatwić. Skąd kto wie, że on sobie życzył pogrzebu z księdzem? Tak trochę odchodząc od tematu, ajabdziej czepiają się niewierzący. Jak jesteś niewierzący, to nie czepiej się tej "Organizaji". Po trzecie. Za to wszystko odpowiedzialność powinni ponieść stosowni urzędnicy. Oni mają się zająć pogrzebem. I że trumna była z takich, a nie inny desek to ich wina. A kolega też dobry, poszedł do urzędu Mszę zamawiać. Ludzie, myślcie czasami, a nie podniecajcie się, tym co napiszę byle "dziennikarz", bo inaczej piszących te artykuły nazwać niestety nie można. Brak tematów? Dawaj, jakiś pożarek, może ktoś coś komuś ukradł, albo coś o jakimś księdzu, wójcie czy burmistrzu napisze. To zawsze chyta. A tłuszcza rzuci się bezkrytycznie za nim. Temat księży i Kościoła, to inna sprawa, żeby zaraz ktoś mi nie zarzucił, że wielki obrońca jestem. Pozdrawiam i życzę wszystkim umiejętności obiektywnego myślenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zabrakło koperty.... brak słów..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ech... napisał:
Oj ludzie...I czym sie bulwersujecie...Z calym szacunkiem, ale ten "pan Roman" to albo z choinki sie urwal, albo, co wydaje mi sie bardziej prawdopodobne, usiluje sprawiac wrazenie dziecka, ktore wlasnie dowiedzialo sie, ze Swiety Mikolaj nie istnieje... Skoro zmarly byl osoba samotna, na garnuszku MOPS-u, to ja bym nie dziwil sie, ze pochowano go w trumnie niekoniecznie debowej ze zlotymi okuciami i bez jakiejs szczegolnej "pompy"...Co do braku mszy...Szczerze mowiac nie wiem, czy msza pogrzebowa od "pokropku" rozni sie tylko ceremonialem i tym, ze za msze zwyczajowo cos tam sie placi, a jej skromniejszy "rownowaznik" jest gratis, ale akurat nie mialbym tak przeogromnych pretensji do ksiedza...Moglo byc tak, ze skoro nie ma rodziny, nie ma nikogo, kto sie do zmarlego "przyznaje", kto cokolwiek o nim wie, to w ewentualnej mszy moglby uczestniczyc sam ksiadz i ewentualnie pracownicy zakladu pogrzebowego...Myslicie, ze jak sie chowa ludzi bezdomnych, czy nawet zwloki n/n?Zreszta...Skoro "pan Roman" tak tryska teraz swietym oburzeniem, tak dalece drogi byl mu kolega, to mozna bylo pofatygowac sie do tej kancelarii, zalatwic co trzeba do konca tak jak to robia biali ludzie, dac ksiedzu chocby za prad zuzyty w czasie mszy pogrzebowej, albo nie dac nic, bo to w koncu ni brat ni swat, a gdyby ODMOWIL, wtedy robic afere, a nie miec pretensje do garbatego, ze ma dzieci proste juz PO FAKCIE... Naprawde, niektore "sensacje" wyciagane na swiatlo dzienne przez nomen omen Dziennik autentycznie mnie rozczulaja...
Nikt cie klecho o komentarz nie prosil.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maciej napisał:
Niech nad mym grobem oszust czarny Nie wznosi w niebo swoich dłoni Na nic mi jego obrzęd marny Gdy mnie na wieczność ziemia wchłonie Nic mi martwemu z pustych zwrotów Obłudnych próśb i modłów płatnych Faryzeusza, który gotów Wziąć od biedaka grosz ostatni Niech mnie nie żegna świątobliwy Wilk przyodziany owczą skórą Przejrzałem jego serce chciwe I myśli podłe pod tonsurą Nie wskrzeszą mnie nabożne gesty Ani organów głośne granie Liść mnie pożegna swym szelestem I gwiazd odległych migotanie Szum lasu niech mi towarzyszy I pieśń srebrzysta górskiej rzeki Gdy w wiekuistej spocznę ciszy Śniąc Wysp Szczęśliwych świat daleki.
Pieknie to ujales, Macieju! Jestem dokladnie tego samego zdania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
re: Gość | dodano: dzisiaj, 14:02 A może to ty żyjesz jak dzikus? Kim jesteś aby oceniać innych ludzi na podstawie swoich problemów. Wmówiono ci że masz żyć tak a nie inaczej bo każdy inny jest niegodzien życia - jak bardzo podobny jesteś do skrajnych muzełumanów ktorzy każde odejscie od "regulaminu" każą sam wiesz jak... Odpuść sobie, każdy człowiek ma prawo do życia podle jego woli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
smutne i niegodne czlowieka...być pochowanym jak niechciany smiec,zwierze...w taniej trumnie,bez patosu i mszy. Czlowiek zył,obracał sie wsród ludzi,zył wsrod ludzi,miał przyjaciół i napewno jakąs tam rodzinę której nie obchodził.Jaki jest sens zycia i bycia czlowiekiem jesli po smierci nas tak upodlają?A czy TAM wobec Boga kazdy jest równy?czy tez bedą nam naliczać jakies stawki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nikt cie klecho o komentarz nie prosil.
Haha, anonim który walczy w imie Jihad sie znalazł, gośćiu bez imienia nie warty splunięcia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Australii "kroluje" zakon "Chrystusowcy". Polonia nazywa ich "CHYTRUSOWCY". Jak myslicie, dlaczego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
witam na jakiej podstawie ksiadz moze odprawic msze pogrzebowa bez aktu chrztu, bez potwierdzenia, iz zmarly byl wierzacy i praktykujacy?? Poza tym nikt nawet nie zglosil sie do kancelarii..... tak sie pogrzeby zalatwia?? moim zdaniem wszystko bylo zaniedbane przez przygotowujacych pogrzeb. jesli ktos jest niepraktykujacy to mozna przyjsc do ksiedza ale msza w takim wypadku tez nie zostanie odprawiona tylko ostatni obrzed na cmentarzu... w takim wypadku mozna zamowic msze np. w niedziele za tego zmarlego...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
W Australii "kroluje" zakon "Chrystusowcy". Polonia nazywa ich "CHYTRUSOWCY". Jak myslicie, dlaczego?
A ten ten co to wypisuje, to służbowo czy z Abramowic. Jak myślicie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ibis napisał:
Umowa z obcym państwem zmusza nas, podatników na wypłatę 30 MILIARDÓW ZŁOTYCH ROCZNIE Z zawartej umowy KONKORDATU. Zapewne to jeszcze za mało, aby nakarmić te zapasione i błyskające złotymi sygnetami pijawki.
Do tego trzeba dołożyć gwałcone i pedofilone dzieci w różny sposób na których psychice odbija się ten czyn.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gruby Rycho napisał:
A ten ten co to wypisuje, to służbowo czy z Abramowic. Jak myślicie?
To inteligentna bestia pracująca społecznie więc chwała mu za to.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Pieknie to ujales, Macieju! Jestem dokladnie tego samego zdania.
Czy to nie jest plagiat? Wczoraj bodajże na onecie pod nieco innym wątkiem zamieszczone były conajmniej 2 wiersze Stanisława które zwróciły moją uwagę.Dzisiaj są MACIEJA....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cego tu pyskować - kazdy ksiądz żyje z datków wiernych. Jeżeli jesteś wiernym jakiejś wspólnoty religijnej - to twoim zasr..m obowiązkiem jest utrzymywanie tej wspólnoty. Opłata za pogrzeb to nic innego jak "pensja na życie" tego duchownego ( księdza, rabina, kaznodziei jehowych, itp/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Do tego trzeba dołożyć gwałcone i pedofilone dzieci w różny sposób na których psychice odbija się ten czyn.
Co się tak ograniczasz? Do tego jeszcze trzeba dodać powodzie, wichury, grad, silne mrozy, epidemię grypy, efekt cieplarniany, ten wypadek co w zeszłym tygodniu był w Świdniku, dziurę w jezdni na drodze pomiędzy Pólkiem a Dysem...Aha i wtórny analfabetyzm wśród niektórych forumowiczów. To wszystko wina księzy (oraz heteroseksualistów i tych co nie jeżdżą na nartach)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Do tego trzeba dołożyć gwałcone i pedofilone dzieci w różny sposób na których psychice odbija się ten czyn.
a pisze kto 1 sekretarz kc? czy jak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rawicz napisał:
Wiadomo, że przede wszystkim chodzi o kasę, choć w tym przypadku akurat jest i racja po stronie kościoła, bo nie każdy może sobie życzyć odprawiania nad nim jakichkolwiek modłów. Są też tacy, którym na pewno nie będą przeszkadzały cztery zwykłe deski, np. ja
Skoro chcieli godnego pochówku to należało conajmniej zainteresować się wcześniej i pójść do księdza ustalić jak to ma wyglądać.Gdyby odmówił można zarzucać,że chodziło o kasę. W tej sytuacji jest to nieco krzywdzące i niesprawiedliwe.Jestem osobą wierzącą,ale dla mnie te całe parady nie mają najmniejszego znaczenia. Trumna jak najbardziej skromna,obecność księdza niekonieczna gdyby były jakieś przeszkody.Myślę,że pod płotem mnie nie pochowają chociaż bardzo chciałabym tam leżeć blisko swoich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To inteligentna bestia pracująca społecznie więc chwała mu za to.
Co do inteligencji to jest tak samo inteligentny jak ty. Masz ty i tobie podobni duuużo czasu by wypisywać na forum pierdoły w palikotowym stylu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Co do inteligencji to jest tak samo inteligentny jak ty. Masz ty i tobie podobni duuużo czasu by wypisywać na forum pierdoły w palikotowym stylu.
Zarówno odbiór słowa pisanego jak i jego styl to indywidualne cechy każdego z forumowiczów. Co do inteligencji to nie zabłysnąłeś,albowiem tylko ktoś baaarrrrdzo ograniczony nie dostrzeże ironii tam zawartej.Swoim czasem i czasoumilaczem decyduję ja nie ty aczkolwiek da się zauważyć,że marnujesz go tutaj wiele.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 9

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...